A je to tady! Osmý ročník Grand Festivalu smíchu má za sebou ostrý start!

První den přehlídky nejlepších divadelních komedií nabídl hned čtyři představení.

Při tom prvním, které se uskutečnilo v pondělí dopoledne v Kulturním domě Hronovická, si přišly na své zejména děti.

Hra pražského Divadla Viola Ententýky nabídla verše, pohádky a písničky, které se vztahovaly k ročním obdobím – od jara do zimy. Herci Josef Hervert, Martin Rudovský a Radka Tesárková dokázali nejmenší publikum strhnout – děti jim ochotně radily, pomáhaly i napovídaly…

Hra pro teenagery


Ani dnes nepřijde mladé publikum zkrátka. Tentokrát však půjde o titul, který je určen především teenagerům. S inscenací Láska vole zavítá od deseti hodin na Hronovickou pražské Divadlo Disk.

„Hra pojednává o mladých lidech, kteří žijí ve zfalšovaném světě lifestylových časopisů a televizních seriálů. Zahlceni obrazy dokonalého štěstí a pravé lásky už neumí dokonalé štěstí a opravdovou lásku vlastně poznat,“ sdělil dramaturg Jan Tošovský.

Hvězdná dvojice


Od 16.30 hodin bude festival pokračovat na stejném místě Alfieriho hrou Šest tanečních hodin v šesti týdnech. „Jde o strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději. V této inscenaci pražského Divadla Ungelt účinkují Chantal Poullain a Oldřich Kaiser,“ poznamenala dramaturgyně Grand Festivalu smíchu Jana Uherová.
Druhou soutěžní inscenací, která se zapojí do boje o titul Komedie roku, bude od 19.30 hodin na hlavní scéně pardubického stánku Thálie originální rozverná fraška Městského divadla Zlín Cesta do Ameriky lodí i artéskou studnou aneb Pečení holubi.

„Kmotrem zlínského představení bude Chantal Poullain,“ prozradil mluvčí pořádajícího Východočeského divadla Radek Smetana a dodal, že pardubická přehlídka potrvá do pondělí 25. února.