Vysvětlil mi, že by na přehlídku nejlepších divadelních komedií Grand Festival smíchu potřebovali nějakou osobnost, která má smysl pro humor a že si prý vzpomněli na mne. No, nevím, jestli se trefili. Smysl pro humor u mne začíná až po třetím nebo čtvrtém pivu, a to jsem si bohužel nestihl dát, protože jsem točil seriál Ordinace v růžové zahradě,“ vtipkoval herec Vlastimil Zavřel, patron soutěžního představení pražského Divadla v Dlouhé Dáváme děťátku klystýr! – „Kašlu na to!“, řekla Hortensie.

„Roli kmotra inscenace jsem nikdy předtím nedělal. Možná proto jsem byl vyděšenější než kolegové, kteří v tomto představení hráli,“ usmíval se člen pražského Divadla v Dlouhé, kde už je prý v angažmá dlouhých patnáct let.

Kromě toho účinkuje například v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě, což je podle něj především „dobrý kšeft“, a dabuje postavu Homera Simpsona v kultovním televizním seriálu Simpsonovi.

„K Homerovi Simpsonovi jsem se dostal náhodou přes konkurz. Vlastimil Bedrna, který ho původně daboval, onemocněl a bylo jasné, že už tuto postavu nebude moct dál dělat. Když jsem viděl ta jména, která se o tuto roli ucházela, myslel jsem si, že do toho dabingového studia vlezu, něco řeknu a zase půjdu. Na Kavčích horách v České televizi jsem před konkurzem zašel na pitevnu, což je bufet, koupil jsem si tam plechovku piva a šel s ní po Dabing Street. Když mě tak uviděl režisér dabingové verze Simpsonových Zdeněk Štěpán, řekl si prý, ano, to je on. A tak už Homera dabuji nějakých osm let,“ vysvětlil Vlastimil Zavřel.