Hlavní ulici horského střediska včera obsadil filmový štáb. Režisér Viktor Tauš zahájil výrobu filmu Sněženky a machři 2. Kromě komparsistů, kteří měli promenovat krkonošskou třídou, se do záběrů po 25 letech dostala hned v první den i čtveřice známých herců.

Postavu Radka Převrátila znovu hraje Václav Kopta, Karla Máchu představuje Michal Suchánek, Mariku Kardovou Eva Jeníčková a učitelku Hanku Veronika Freimanová. Na svahu včera trénovali na lyžích také Jakub Prachař a Juliana Johanedisová.

Počasí zatím filmařům celkem přeje. „Museli jsme odstartovat o týden později. Ten minulý pršelo a vypadalo to špatně. Snad podmínky vydrží,“ řekla zástupkyně marketingu Dana Voláková.

Starosti s reklamou

Herci i štáb se budou nyní asi 24 dnů pohybovat nejen v centru a v Enzian Grillu. Točit se bude i na sousedních vlecích a na boudě Severka. Tu si teď vzali do parády rekvizitáři. „Původní chata Smetánka je příliš reklamně postavená, nemohli bychom ji proto využít,“ dodala Voláková.
„Zatím se rozkoukávám, od natáčení prvního dílu jsem v Peci nebyl,“ přiznal herec Václav Kopta.

„Vzpomínky jsou hezké. Hlavně na to, co se odehrávalo po skončení natáčení. Souběžně s herci byli totiž na chatě stejně zdivočelí mladí lidé, které jsme představovali. Návrat po letech už je klidnější. Aspoň v mém případě,“ smál se Kopta. Ve scénáři si hned na začátku vyvrkne nohu. „Asi záměrně, abych se vyhnul jízdám na lyžích,“ dodal.

„Na hory jezdím furt, žádná změna. Akorát teď mě nutí říkat věty, které normálně neříkám, a mám na sobě oblečení, které normálně nenosím,“ řekl Michal Suchánek.

Dvacet komparzistů

Plošina s velkými reflektory na hlavní třídě před Enzian Grillem, policisté zastavující dopravu i návštěvníky, dobově změněné výlohy obchodů, filmaři. To vše se stalo zpestřením koloritu Pece pod Sněžkou.

„V dubnu pak máme v plánu dotáčet scény v ateliérech v pražských Jinonicích, kde se už tvoří interiérová kopie chaty Severka,“ uvedla manažerka filmařů Voláková.

Někteří podnikatelé poskytli filmařům ubytování u sebe. Herci však většinou budou jezdit domů. Příležitost objevit se ve filmu dostala i dvacítka místních komparzistů.