Všechny profesionální a dobrovolné hasičky se mohou až do 29. dubna přihlásit do II. ročníku soutěže krásy Miss Hasička České republiky 2011. A to na webových stránkách www.misshasicka.cz.

Úspěch a ohlas prvního ročníku je zárukou, že dívky, které se dostanou do semifinále, čekají zajímavé ceny a „VIP zážitky“.
Do prvního ročníku se přihlásilo celkem 84 hasiček z celé republiky. Dvanáct z nich pak do finále poslalo veřejné hlasování na internetu, kterého se zúčastnilo více než 125 tisíc lidí. Historicky první Miss Hasičkou ČR se stala 20ti letá Jana Peroutková z SDH Čechtice. Společně s I. a II. Vicemiss obdržely řadu věcných cen a na Kanárských ostrovech nafotily exkluzivní kalendář pro rok 2011.

Výtěžek z jeho prodeje ve výši 110 tisíc korun byl poukázán Dětskému centru Jihočeského kraje ve Strakonicích. „Nikdy bych si nemyslela, že by mi korunka miss mohla změnit život, ale je to tak. Díky vítězství v této soutěži jsem poznala řadu zajímavých osobností a míst, které bych jinak nepoznala,“ říká Miss Hasička ČR 2010 Jana Peroutková.

Soutěže se v loňském roce zúčastnila také Veronika Veselá ze Slepotic.
Podmínkou k účasti ve druhém ročníku je nejméně roční členství v některé ze zastřešujících hasičských organizací (například Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Česká asociace hasičských důstojníků a jiné) a dosažený věk 17 až 30 let aktuální s datem finálového kola.

Registrace do druhého ročníku Miss Hasička ČR budou ukončeny 29. dubna. Veřejné hlasování o 12 finálových míst proběhne během prázdninových měsíců. Finálový galavečer s účastí řady hvězd českého showbyznysu se pak uskuteční v Praze v polovině října.

„První ročník překonal naše očekávání,“ říká Luboš Bojanovský, organizátor soutěže Miss Hasička Česká republika. „Dali jsme si za cíl ukázat veřejnosti, že i v hasičských uniformách se skrývají krásné a sebevědomé ženy a to se nám povedlo. Také proto mohu slíbit, že druhý ročník bude ještě blyštivější a velkolepější.“