Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SPOR O LETNÍ KINO: Odložte zbraně, píše čtenářka

Pardubice – Vážený pane Motyčko a vážení občané města Pardubice, prosím, abyste zastavili válečné tažení, na chvíli odložili zbraně a jednali racionálně. Tahle kampaň nevede k cíli a slouží jen k urážkám a šikaně lidí. Pojďme nejprve hledat společně řešení, myslím, že se dá najít.

29.11.2009 4
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Obyvatelé ulic v blízkosti parku nikdy nechtěli letní kino zrušit, ale najít pro ně vhodnější místo. Není pravda, co hlásá pan Motyčka, že tohle je jediné místo, kde kino může být. Způsob jednání, jakým se domáhá umístění kina do centra města, považuji za neseriozní, protože zbytečně vyvolává protichůdné nálady (výkřiky, „že je to konec kina“, jsou příkladem nesmyslných výroků).

Je potřeba věci řešit s rozumem a v klidu. Nepochybně se najde ve městě vhodné místo. Například o rok dříve bylo kino v zadní části parku. Protože si dvanáct lidí z Labské ulice stěžovalo na hluk, posunulo se kino více do města, to však nebylo dobré řešení. V budoucnosti má dojít k rekonstrukci celého parku a letní kino se stejně bude muset přemístit.

Myslím si, že představitelé města jsou schopni kompromisu, který umožní zábavu lidem, ale současně nebude škodit, nebo se negativní dopady omezí na minimum.

VÍCE O KAUZE ČTĚTE ZDE

Ještě k názorům těch, kteří tvrdí, že ve městě musí být ruch a že klid patří na venkov.

Ano, živé město je to, co chceme všichni, ale tohle je trochu něco jiného. Akce „Letní kino“ trvá nepřetržitě dva měsíce v pozdních nočních hodinách a účastní se jí velké množství lidí, což je opravdu neúnosné pro lidi v jeho blízkosti.

V současné době je třeba lidi uklidnit a ne je štvát proti sobě. Tahle vyvolaná kampaň může mít také negativní důsledky, neboť lidé začínají být agresivní a druzí se začínají bát.

Upozorňuji na to, že je to vážná věc a je třeba ji řešit, a tak zabránit případným negativním dopadům.

Věra Stříteská

29.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Dnes ve dvě začnou voliči vybírat poslance. Kandidátů je v kraji 407

Fotbalová Fortuna národní liga: FK Pardubice -  FC Sellier & Bellot Vlašim.

Jak Pardubice promluví do obsazení TOP 4? V sobotu hrají v Třinci

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Pardubice - Proti proudu času se lidé mohou vydat ve stejnojmenné archeologické expozici Východočeského muzea v Pardubicích.

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pardubice – Velkou pardubickou to neskončilo, dostihoví příznivci se mají na co těšit ještě tuto sobotu. Pardubickou dostihovou sezonu ukončí sedm dostihů.

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení