V Kulturním domě Hronovická bude dnes od 19.30 hodin k vidění představení Divadla Antonína Dvořáka z Příbrami Drobečky z perníku, v němž jako hlavní hvězda exceluje hostující Simona Stašová (na snímku). Známá herečka za tuto inscenaci, v níž ztvárnila postavu Evy Mearové, obdržela prestižní Cenu Thálie 2007!

Simona Stašová ve slavné hře významného amerického autora Neila Simona skvěle uplatňuje svůj smysl pro tragické i komické odstíny této figury. Dokáže přesně vystihnout její jemné nuance. V podání dcery Jiřiny Bohdalové tedy Eva Mearová není jen prvoplánově vykreslenou alkoholičkou, která se právě vrací z léčení. Díky Simoně Stašové je úchvatnou studií člověka, jenž se až ve středním věku snaží stát se dospělým se vším všudy. A nemá to rozhodně jednoduché. Jednak kvůli své složité životní situaci, ale též proto, že musí současně řešit i potíže s její nedospělou dcerou a věčně neúspěšným hercem, který neustále čeká na svou příležitost. Jenže ta pořád nepřichází…

A hlavní hrdinka v sobě musí i za této nepříliš štastné konstelace hvězd najít tu sílu bojovat o vlastní důstojnost…
Ona, ale ani ostatní postavy z této Simonovy hry nejsou žádnými románovými „reky“, ale „normálními“ lidmi, kteří trpí osamělostí, ale přitom se nikdy nevzdávají touhy po naplněné lásce a štěstí.

Tragikomedie režírovaná Milanem Schejbalem, jenž v minulosti mimo jiné spolupracoval i s chvaletickým amatérským divadelním souborem Jen tak, je tedy především zajímavým příběhem o hledání pravdy a obyčejných životních hodnot. A to, že balancuje mezi smíchem a pláčem, je jaksi nabíledni…
Pokud chcete na vlastní oči spatřit toto povedené představení s mimořádným hereckým koncertem v podání Simony Stašové, máte šanci právě dnes. Ale pokud jste zaváhali se zakoupením vstupenek, máte bohužel smůlu.

„Dnešní představení už je beznadějně vyprodané,“ potvrdil organizátor Petr Baláž.
Kromě Simony Stašové se v příběhu, který je inspirován skutečnými osudy slavné filmové hvězdy Judy Garland a její neméně slavné dcery Lisy Minnelli, se v příbramské inscenaci představí rovněž Čestmír Gebouský jako Jimmy Perry, Ernesto Čekan v roli Lou Tannera, Radka Filásková coby Polly Mearová a Vojtěch Záveský, který ztělesní postavu Manuela.