Beseda, která zaujme všechny budoucí maturanty, se koná ve středu ve Evropském spolkovém domě na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Pracovník CERMAT(u), tedy společnosti, jejímž základním úkolem je organizace a hodnocení maturitní zkoušky, bude od 16.30 hodin odpovídat na dotazy v programu nazvaném Všechno, co jste chtěli vědět o maturitách, a báli jste se zeptat.

Improvizační talk show veselá i k zamyšlení, ale hlavně s nadsázkou a bez cenzury. To slibuje One human show, s níž ve středu na pardubickou Malou scénu ve dvoře zavítá herečka Simona Babčáková, členka Dejvického divadla v Praze. Představení začíná v 19 hodin.

Ve středu od 19 hodin se v pardubické Hvězdárně barona Artura Krause uskuteční pozorování pro veřejnost. „Zaměříme se na fenomén, který je problémem pro astronomii a nejen pro ni, a to světelné znečištění,“ slibují pořadatelé. Dospělí platí 30 korun, děti polovic.

Slovenská kapela No Name během svého akustického turné zavítá i do Pardubic. Vystoupí ve středu v Kulturním domě Dukla od 19:30 hodin. Skupinu proslavily například hity Ty a tvoja sestra, Žily, Čím to je. Poslední album nazvané S láskou vydala kapela před dvěma lety.