Víkendový festival Hrady CZ spojil pod širým nebem fanoušky různorodých hudebních žánrů. Od rockové legendy Kabát přes funkové Monkey Business až po krále slovenského rapu Patrika Vrbovského alias Rytmuse.

ZACHRÁNIL TO ORION

„Počasí bylo skvělé, zvuk úžasný a přišlo i hodně lidí," chválil si atmosféru festivalu pod „Kuňkou" Rytmus.

Cesta na festival ale pro jeho tým nebyla zrovna příjemná. „Naše druhé auto mělo nehodu," přiznal Rytmus. „Řešili jsme tak problém, kdo bude dělat diskžokeje, protože ten, co měl 
s námi hrát, musel vyřizovat formality s policií. Nakonec se toho ujal Orion a dopadlo to dobře," řekl k nelehké situaci raper, který si i přes tuto komplikaci své vystoupení užil.

„Těším se na každý koncert, i kdybych měl hrát jen pro pět lidí. Čím víc jich je, tím samozřejmě lépe," usmíval se slovenský raper při pohledu na zaplněný areál. „Festival Hrady CZ, to je klasika. Léto, teplo, potkám tu spoustu kapel, které jsem třeba rok neviděl," svěřil se Deníku Rytmus.

Nadšený z prostředí pod středověkým hradem Kunětická hora však nebyl jenom on, ale i klávesista kapely Monkey Business Roman Holý. „Je fajn, že z většiny pódií je dokonce hrad vidět. Člověk to při hraní vnímá. Při některých předchozích ročnících jsme byli více zvídaví a ty památky jsme i obcházeli. Dnes už je známe, takže to neděláme. Všechna místa, kde se festival Hrady CZ letos zastaví, jsou nádherná," prohlásil Roman Hol.

CHYSTÁ NOVÉ DESKY

Když známý hudebník zrovna nekoncertuje, pracuje na novém materiálu.

„Dodělávám desku s J.A.R., která vyjde na podzim. Navíc ještě skládám muziku 
k novému filmu Vladimíra Michálka," potvrdil Roman Holý, který Deníku prozradil i své další plány. „Na jaře máme v úmyslu vyjet na velkou šňůru s kapelou J.A.R. S Monkey Business chceme na podzim začít natáčet další album," vysvětlil všestranný muzikant.

V KRÁSNÉM PROSTŘEDÍ

To, že festival Hrady CZ nabírá na stále větší popularitě, má podle něj svá pozitiva i negativa. „Některé lokality, kde se festival odehrával 
v minulosti, byly strategicky a pocitově daleko zajímavější. Akce je však natolik úspěšná, že je logické, že se přesouvá na prostornější místa. Tomu rozumím," vyjádřil se Roman Holý.

I přes stěhování na nové místo však stále vnímá kouzlo památek, u nichž se festival koná. „Největší síla této přehlídky tkví v úžasné atmosféře. Je fajn, že se tato akce odehrává v přírodě a 
u krásných hradů. Lidé tu mají možnost stanovat a vzít s sebou i děti. To je unikát," uzavřel.