V Domě techniky v Pardubicích v pátek pokračuje výstava Žena a jaro. Nabízí módu, kosmetiku, zdravou stravu a další. Vše je doplněno módními přehlídkami a také přednáškami, například o designu, či výběru oděvů podle typologie. Otevřeno od 10 do 18 hodin.

Pardubická Základní umělecká škola Havlíčkova slaví letos 100 let od svého založení. Součástí oslav je vícero akcí, v pátek se předvede literárně-dramatický odbor, konkrétně jeho divadelní skupina HawaDrama. To v Divadle 29 od 18 hodin sehraje autorské divadelní představení Kredit a trest.

Do pardubického rockového klubu Ponorka ve sklepení sokolovny na Olšinkách v pátek přijede ruská skupina Welicoruss. Skupina původem z Novosibirsku přijede s koncertním programem ke své nové desce Siberian Heathen Horde, nesoucí v sobě zlověstnou a hlubokou atmosféru sibiřských neproniknutelných a sychravých lesů, písní šamanů minulých civilizací, moc zapomenutých bohů a skrytých rozměrů. Symfonický blackmetal ruské formace doplní aletrenativně-metalová skupina Inpain z Hronova. Koncert začíná ve 20 hodin.