Svoji hodinu slávy si zanedlouho užije Jitka Hladká z Pardubic, kterou televizní diváci budou mít možnost spatřit 10. září večer v pořadu „Hádej, kdo jsem“.

„Moderátor Petr Vondráček ve svém pořadu několikrát vyzýval diváky se zajímavými zaměstnáními, aby neváhali a přišli se svými povoláními pochlubit. „Jsem bývalá učitelka na střední škole a v současné době se věnuji vedení kurzů trénování paměti.

Využila jsem tedy nepříliš obvyklého názvu své profese 'certifikovaný trenér paměti' a rozhodla se, že to zkusím,“ prozradila našemu Deníku Jitka Hladká. „Nejprve jsem obdržela emailem dotazník s otázkami a zanedlouho i návrh scénáře. Koncem července jsem pak odjela na samotné natáčení do pražského studia,“ upřesnila nám bývalá učitelka.

Pro Jitku Hladkou to byla absolutně první zkušenost s televizí. „Vše navíc bylo trochu jiné, než jak jsem tento pořad znala z televize. Režie se totiž ujal pan Adamec, a tak se to celé trochu změnilo.

Moderátor Petr Vondráček sice zůstal, ale Bendovou a Zounara nahradili Matonoha a Kubelková,“ přiblížila Deníku soutěžící. Celý pořad si prý Jitka Hladká užila a z míry ji nevyvedlo ani to, že otázky Petra Vondráčka před kamerou prý byly úplně jiné než ve scénáři…

„Moje povolání se specifickým názvem nakonec nikdo neuhodl. Možná i kvůli té mé profesi mi porota kladla někdy až nesmyslé dotazy – hlavně pan Matonoha. Toho ale musím pochválit za velice dobré dedukce.

Dokonce na mně poznal, že jsem bývalá učitelka, a tak mi hned žertem říkal, že nechce žádné poučování, že tady nejsme ve škole,“ zavzpomínala soutěžící, kterou ovšem zamrzelo, že kvůli nově pozměněným pravidlům nemůže vyhrané peníze rovnou věnovat na charitativní účely.

Adéla Kupkárová