Společně s výstavou K Ježíškovi do betléma začne v Třebechovicích akce Betlémské řezání 2007, na kterou dorazí řezbáři betlémů z celé České republiky, řekla Šárka Marková z třebechovického muzea betlémů.

"Betlémské řezání se koná až do neděle, návštěvníci budou mít možnost vidět řezbáře při práci a budou také mít možnost sami si vyzkoušet práci se dřevem," řekla Marková. Očekává, že do Třebechovic přijede přes dvě desítky autorů betlémů. Výstava K Ježíškovi do Betléma, kterou muzeum připravilo společně se Spolkem českých betlémářů, nabídne ukázky různých betlémů, kromě vyřezávaných děl bude k vidění například i skleněný betlém ze sbírek muzea.

Hlavním lákadlem třebechovického muzea je přes 100 let starý Proboštův betlém vyřezaný z lipového dřeva. Betlém má 2000 vyřezávaných dílů a 350 figurek, z nichž se 51 pohybuje jako lidé při práci a dalších 120 jezdí na pohyblivých pásech. Součástí výstavy bude také betlém Františka Kubíčka z Plasnice v Orlických horách, který tvoří soubor přibližně 300 figurek a staveb. Ten muzeum získalo na konci loňského roku.