Tentokrát nese název Knihy mají zelenou. Uskuteční se už ve čtvrtek na Světový den knihy a autorských práv, tedy v den, jenž je po celém světě svátkem knih a čtení.

„Do kampaně, jež je letos zaměřena na podporu kamenných knihkupectví, se zapojí také východočeští nakladatelé a knihkupci," uvedla za pořadatele akce Johana Turner.
„V tento den si bude možné nakoupit knihy s patnáctiprocentní slevou a zúčastnit se řady doprovodných akcí," poznamenala Johana Turner.

Jedna z nich se odehraje v litomyšlském Knihkupectví – Antikvariátu Paseka, kde si autorské čtení připravil Jan Němec, autor románu Dějiny světla. Začíná ve čtvrtek v 16 hodin.

O půl hodiny později se uskuteční v pardubickém Knihkupectví Papyrus na Palackého třídě autogramiáda bývalé ředitelky pardubického úřadu práce, přeloučské spisovatelky Jarmily Klimečkové. Ta zde bude podepisovat své romány Chlebani a Přezrálé moruše.
V 17 hodin se v pardubickém knihkupectví Kosmas na Pernštýnském náměstí odehraje autorské čtení Davida Zábranského, který je podepsán pod knihami Slabost pro každou jinou pláž, Šternův pokus milovat či Edita Farkaš.

„Akce Dejte knihám zelenou! je výrazem solidarity mezi všemi složkami knižního trhu: od spisovatelů píšících knihy přes nakladatele, kteří je vydávají, distributory, co je šíří, až po knihkupce starající se o jejich prodej," dodala.