Divácky atraktivním tématem provází režisérka inscenace a ředitelka divadla v jedné osobě Matylda. Ve vynikajícím podání Dagmar Novotné působí jako rázná a neúnavná žena. Musí se vyrovnat s tím, že hru, kterou zkouší, novopečený dramatik (Jan Musil) zatím ani nedopsal, ale předseda správní rady už ji stihl zakázat. A do toho ještě musí mít pochopení pro strasti a soukromé problémy svých kolegů.

Intriky a pletky

Herci si v Divadelní komedii v podstatě dělají srandu sami ze sebe, nastavují si pomyslné zrcadlo a odhalují, byť s velkou nadsázkou, jak to v divadlech chodí. Diváci nejsou ochuzeni o žargon, pověstné zákulisní intriky ani milostné pletky.

Velké komediální možnosti nabízí postava Lindy, zkušené herečky, jež se na prkna, která znamenají svět, vrací po mnoha letech. A už jí to zrovna moc dobře nejde. Její představitelka Jindra Janoušková tyto možnosti využívá do posledního detailu, a to s nonšalancí, která vyvolává výbuchy smíchu.

Baví také Lotta (Martina Sikorová), která se svérázným způsobem vypořádává s pracovními i osobními potížemi, ale ve výsledku je ostatním spíše k smíchu. Vtipná je i paní Janssonová (Ludmila Mecerodová), obyčejná ženská s obyčejnými problémy, z níž se náhodou stane nepostradatelná součást divadelního týmu.

Vše pak se životním nadhledem komentuje inspicient Oskar (Zdeněk Rumpík).

Zpívající zvukař

Vyzdvihnout je třeba výkon zpívajícího zvukaře, jímž je dlouholetý zaměstnanec divadla Lukáš Lucky Botta. Je skvělé, že dostává šanci předvést svůj pěvecký talent. A nakládá s ní brilantně.

Divadelní komedie je milá oddechovka, od níž divák nemůže očekávat nějakou katarzi, ale zato se pobaví a z divadla odchází s úsměvem na rtech.

Hodnocení Deníku: 70 %