Diváci se mohou těšit na britskou romantickou komedii Mezi nebem a zemí.

„Je to hra o štěstí teď a tady. Člověk by si měl uvědomit, že život je jen jeden a na nic nečekat a umět odpouštět. Autorka hry Pam Valentine psala pro BBC sitcomy, což je na této komedii poznat. Je tam hodně sentimentu, ale autorka do každé dojemné situace přidala ještě nějaký vtip, kterým to celé zrelativizuje," konstatovala dramaturgyně Jana Uherová.

Tvůrci prý ve hře nemuseli příliš škrtat. „Hra je kompaktní a obsažená témata nám jsou velmi blízká. Nachází se tam spousta vtipných situací a používáme dokonce i nějaká kouzla, která nám zatím překvapivě většinou vychází," podotkla Jana Uherová.

Zajímavá herecká zkušenost je zkoušení nové inscenace i pro ředitele VČD Petra Dohnala, který hraje jednu z hlavních rolí. „Je to velmi detailní herecká práce. Jsem rád, že jsme se mohli sejít nad takhle zvláštním textem," řekl Petr Dohnal.
Režisérka inscenace Kateřina Dušková se chce ještě poradit s kolegy, zda to trochu nepřehnala se sentimentem. „Výtvarník Pavel Kocych, který na zkouškách obvykle spí, tady plakal," nechala se slyšet režisérka.

Pam Valentine / MEZI NEBEM A ZEMÍ

Překlad: Martin Fahrner
Scéna: Pavel Kocych
Kostýmy: Kristina Matre Křížová
Hudba: Petr Piňos
Dramaturgie: Jana Uherová
REŽIE: Kateřina Dušková
Hrají: Petr Dohnal, Petra Janečková, Petr Borovec, Martina Sikorová, Radim Madeja nebo Tomáš Lněnička, Dagmar Novotná a Romana Chvalová