„Vracíme se k této hře po roce a půl. Byl to jeden z divácky nejúspěšnějších INprojektů. Nová inscenace jde cestou moderního dramatu, diváci se mohou těšit na spoustu kamer a monitorů,“ uvedla dramaturgyně Anna Hlaváčková.

Tři části

Hra je rozdělená na tři části a všechny se točí kolem tématu identity záhadného George Kaplana, který představuje dosud neuchopenou hrozbu, příležitost, revoluci.

„Ve Francii byla tato hra velmi úspěšná. Je znát, že ji napsal herec – je v ní pět vyrovnaných hereckých partů. George Kaplan je absurdní komedie, ale zároveň je to velmi přístupná hra. Přes všechnu komplikovanost je to nakonec lehce přístupná komedie,“ vysvětlila režisérka inscenace Linda Dušková.

Pro tu je důležitým tématem hry sledování. „Interpretujeme text především z pohledu lidí, kteří si paranoidně myslí, že je někdo někde neustále sleduje a má vliv na jejich životy. Tato představa dodává jejich životům důležitost, atraktivitu, chovají se neustále tak, jak by se chovali, kdyby je někdo sledoval. Co mě ale hlavně zajímá, je to, co se stane, když si uvědomíme, že za tou sledovací obrazovkou nikdo nesedí,“ podotkla Dušková.

Režisérka využila variabilní prostor Malé scény a koncipovala ho jako zasedací síň, kde se na schůzi sejdou diváci s herci, všichni za stejným účelem nalézt George Kaplana. „Technicky je to pro nás náročná inscenace,“ dodal ředitel divadla Petr Dohnal.