Spojit několikanásobnou zlatou slavici Lucii Bílou se zpěvákem, vyšlým z řady Super Star Ondřejem Rumlem, by asi napadlo málokoho. A posadit je společně do kočáru taženého labutěmi by nejspíš komukoli přišlo přinejmenším bláznivé. Ne tak režiséru kouzelného muzikálu na ledě Popelka!

„Chtěl jsem dát Popelce a princovi ty nejlepší hlasy,” prozradil autor a režisér muzikálu Popelka Jindřich Šimek. „Tahle dvě jména tedy byla naprosto jasná, nejvhodnější,” dodal Šimek.

Zpěváci, stejně jako ostatní protagonisté Popelky, celou svou roli namluvili a nazpívali v pražském studiu, na rozdíl od ostatních už ale nepokračovali v hraných zkouškách.

Jako jediní z celého herecko-pěveckého obsazení Popelky totiž pouze propůjčili svůj hlas, na turné je ale diváci neuvidí. Jedním z důvodů je samozřejmě časová zaneprázdněnost Lucie Bílé.

„Když jsem si poslechla hudbu Petra Maláska, nebylo o čem přemýšlet,” uvedla Lucie Bílá.

A proč nazpívání role Popelky vlastně přijala?

„I text Vaška Kopty, stejně jako samotný scénář se mi moc líbil. Teprve po zhlédnutí generální zkoušky se mě zmocnila opravdová lítost, že se turné neúčastním, že nejsem takovou součástí děje jako ostatní mí kolegové. Je to překrásný muzikál a já jsem moc ráda, že jsem mohla být alespoň malou součástí toho díla,” informovala Deník několikanásobná vítězka ankety o nejpopulárnější českou zpěvačku.