Až za pár měsíců vyrazíte do kina na nový český film Školní výlet, spatříte v něm záběry z Pardubákům dobře známých míst – pardubického letiště a Bubeníkových sadů. Právě ve středu se totiž na těchto místech natáčelo.

„V Pardubicích se skutečně natáčí sentimentální komedie Školní výlet. Je to příběh o tom, jak se někdější šansoniérka, v jejíž roli se představí Libuše Švormová, vrací po čtyřiceti letech z Kanady po emigraci,“ uvedl Patrik Ulrich z natáčecího týmu.

„Rozhodne se vyhledat spolužáky ze střední školy, kteří ještě žijí, a pozve je na výlet do lázní. Na školním výletě se najednou začnou odkrývat nedořešené vztahy, křivdy, které byly spáchány za minulého režimu a objeví se také sentiment a smrt,“ prohlásil Patrik Ulrich.

Letiště i park

Ve středu se v Pardubicích natáčelo v Bubeníkových sadech a také na letišti. „Město nám povolilo využít k filmování prostory letiště. Je to pro nás mnohem lepší, protože například na ruzyňském letišti by natáčení v davu a chaosu bylo mnohem obtížnější,“ sdělil Patrik Ulrich.

V druhé hlavní roli se představí Stanislav Zindulka. Ten ztvární přítele Libuše Švormové, který jí pomáhá celý výlet zorganizovat.
Stanislav Zindulka v příštím roce oslaví osmdesáté narozeniny a má na svém kontě řadu úspěšných snímků. V roce 2001 získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za ztvárnění Edy v Babím létě.

Režisérem snímku je Petr Šícha, který režijně debutoval v roce 1978 filmem Zvyk. Je režisérem filmů Silnější než já, Přátelé Bermudského trojúhelníku a televizních filmů Den D Dáši B a Řetězová reakce. V minulém roce se objevil jeho další snímek Bastardi, jež se odehrává v drsném prostředí základní školy.

Scénář filmu Školní výlet napsal Tomáš Magnusek, představitel hlavní role ve filmu Bastardi.

(msu)