Celý program odstartuje v pátek 31. srpna už v patnáct hodin. Jeho odpolední část bude patřit hlavně dětem. Ty se mohou vyřádit na velkém nafukovacím skákacím hradu nebo skluzavce. „K mání tu budou rovněž velké trampolíny. Nebudou chybět ani ukázky a testování čtyřkolek. Připravena je i spousta her o atraktivní ceny,“ uvedl pořadatel druhého Charitativního folkového večera Pavel Uhlíř.

Hlavní menu organizátoři divákům začnou servírovat od devatenácti hodin. Zřejmě největší hvězdou akce bude známý folkový písničkář František Nedvěd se svou skupinou Druhé podání.

Do Živanic si to „přisupí“ rovněž nestárnoucí královéhradecká skupina Lokálka. Návštěníkům se představí též pardubická formace Pidilidi.

SMS soutěž o ceny


Pro potěšení oka si pořadatelé přichystali atraktivní módní přehlídku spodního prádla, plavek a sportovního oblečení.

„Mezi modelkami bude i Česká miss 2006 Renata Langmannová, která se zúčastní také následné autogramiády,“ poznamenal Pavel Uhlíř.

„Podpisy budou rozdávat rovněž hráči basketbalového klubu BK Synthesia Pardubice,“ informoval náš Deník organizátor živanického večera.

Jeho součástí bude i kaskadérská show skupiny Extrem Cascaders, která bude publiku prezentovat své umění jak v autech, tak na čtyřkolkách.

Programem se bude prolínat také SMS soutěž o hodnotné ceny. „Ve hře je též výhra v podobě luxusní limuzíny či vozu v maximální hodnotě půl milionu korun,“ nechal se slyšet Pavel Uhlíř.

Kam jde výtěžek?


Výtěžek z akce poputuje na konto dětského oddělení pardubické krajské nemocnice.

„Jednu část peněz chceme využít na nákup víceúčelového vozíku pro jednotku intenzivní péče dětského oddělení, druhou pro zlepšení prostředí pro nemocné děti a jejich doprovod,“ uvedl primář dětského oddělení pardubické nemocnice Vladimír Němec.

Doprava zajištěna


„Jsem rád, že tato akce má charitativní rozměr. Vzhledem k tomu, že mne s jejím organizátorem Pavlem Uhlířem pojí úzké osobní vazby, jsem přesvědčen o tom, že dopadne dobře a vybrané peníze se použijí tak, jak mají,“ řekl poslanec Daniel Petruška, pod jehož záštitou se program koná.

Pro návštěvníky je zajištěna i kyvadlová doprava z Pardubic do Živanic a zpět. „Pojede po trase Hůrka, Na Drážce, Na Okrouhlíku, Krajský úřad, náměstí Republiky, Sukova třída, Masarykovo náměstí, Palackého třída, Autobusové nádraží, Hlavní nádraží, Polabiny – Lidická, Kpt. Bartoše, Sluneční, Trnová, Globus, Semtín, UMA, Lázně Bohdaneč do Živanic. Po skončení akce se bude po stejné trase vracet,“ podotkl Pavel Uhlíř.
„Odjezdy autobusů označených plakátem akce budou ze zastávky Hůrka v 16, 17, 18 a 19 hodin,“ dodal organizátor.