Vypráví o učiteli přírodopisu Petrovi (Pavel Liška), jenž opustil prestižní pražské gymnázium a rodiče (Zuzana Kronerová a Miroslav Krobot) proto, aby na venkovské základní škole zapomněl na vlastní nevydařené milostné vztahy a našel sám sebe.

Ve svém novém působišti rychle získá důvěru místních lidí včetně svérázné statkářky Marie (Zuzana Bydžovská) a jejího sedmnáctiletého syna (Ladislava Šedivého). Jenže pak přijede na nečekanou návštěvu učitelův zhrzený Přítel (Marek Daniel), který tu po sobě zanechá spáleniště rozvrácených vztahů. Beruška (Tereza Voříšková), která do té doby chodila se synem Marie, ho najednou opouští.

Učitel, který cítí vinu, se chlapci snaží vrátit ztracené sebevědomí, jenže díky své menšinové orientaci udělá něco, co vzájemnou důvěru mezi Učitelem, Marií a jejím synem silně naruší…

Působivý příběh s vynikajícími hereckými výkony a kamerou vypráví o tom, že každý má v sobě určitou bolest, trápení, balvan, se kterým zápasí, ale také o odpuštění. Mottem filmu je slogan „Každý někoho potřebuje“.