„V loňském roce zavítal do VČD rekordní počet návštěvníků. Domácí i dovozová představení zhlédlo celkem 122 053 diváků, což bylo o 4407 více než v roce 2008. Netušíme, zda v současné době ekonomické krize, kdy lidé na kultuře šetří, tento návštěvnický rekord překonáme. S jistotou ale můžeme tvrdit, že v listopadu přivítáme stotisícího diváka,“ uvedl mluvčí VČD Radek Smetana.

Podle statistiky Ministerstva kultury ČR patří VČD stále k nejnavštěvovanějším českým divadlům.

„Velmi nás těší, že si v návštěvnosti jednosouborových divadel udržujeme třetí pozici za Státní operou Praha a Divadlem na Vinohradech,“ podotkl Smetana.

A co čeká na diváka, který bude mít letos pořadové číslo sto tisíc? „Dostane roční předplatné pro dvě osoby, knihu Historie divadelní Pardubic a okolí, ročenky Východočeské divadlo 1999 – 2004 a Grand Festival smíchu 2001 – 2005, DVD Sto let Městského divadla v Pardubicích, CD z vybraných muzikálů našeho divadla a také hodnotný dárek od sponzora,“ vyjmenoval dárky Smetana.

Vyhrát ale může i ten, kdo se v listopadu do divadla nechystá. „Na internetových stránkách divadla jsme připravili tipovací soutěž. V té mohou všichni návštěvníci stránek tipovat, kdy stotisící divák do VČD dorazí. Ten, kdo bude nejblíže pravdě rovněž vyhraje roční předplatné pro dvě osoby,“ vysvětlil Radek Smetana s tím, že soutěž bude zahájena v pondělí 1. listopadu.

Lukáš Dubský