Východočeské divadlo (VČD) zahájí ve čtvrtek 1. září svou 102. divadelní sezonu. „Prvním představením bude premiéra dobrodružné parodie Tajemný hrad v Karpatech v režii Jiřího Seydlera, kterou přenášíme z Kunětické hory, kde se v červnu s úspěchem představila divákům,“ konstatoval mluvčí VČD Radek Smetana.

„Ve středu 28. září se na jeviště Městského divadla v obnovené premiéře vrátí úspěšný muzikál My Fair Lady v režii Petra Novotného, v němž po mateřské dovolené v hlavní roli opět zazáří Petra Janečková,“ řekl mluvčí divadla, které i během září nabízí cenově zvýhodněné abonmá na sezonu 2011/2012.

„Jedná se o premiérové předplatné P1 a P2, předplatné na veřejné generálky VG a juniorské abonentky J, L, S, Z, K, M, N, R,“ upřesnil pro Deník Radek Smetana.

Nová sezona podle něj nabídne velmi bohatý repertoár.

„Diváci se mohou těšit na autorskou hru o Velké pardubické Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase, romantickou tragédii Zvoník Matky Boží, muzikál Zpívání v dešti, komedii Penzion pro svobodné pány, antickou tragédii Trójanky, čtyři komedie v jedné S cizí dámou v cizím pokoji a soudní drama Dvanáct rozhněvaných mužů. V dramaturgickém plánu však během prázdnin došlo k jedné změně, vzhledem k ohromnému zájmu diváků o plenérová představení slibovaný titul Dům v šedesátých – Dnes naposled! nahradí Shakespearova komedie Sen noci svatojánské, kterou odpremiérujeme na Kunětické hoře,“ prozradil divadelní mluvčí.

Prvním bonusem pro nové i stávající předplatitele je pozvání na Francouzský den, který se uskuteční 10. září na Dostihovém závodišti a předznamená téma první premiéry. Vstupenky do lóže Východočeského divadla je možné vyměnit za kupony u abonentních vstupenek v předprodeji divadla.

Východočeské divadlo kromě sezonního předplatného nabízí i oblíbené Kuponové předplatné, které umožňuje získat vstupenky se zajímavou slevou a zároveň dává divákům volnost při výběru titulu a dne představení dle vlastního zájmu.

Divadlo však pamatuje i na své nejmenší diváky, pro které opět připravilo Pohádkové předplatné se čtyřmi zbrusu novými pohádkami.
„Více informací o nových titulech i předplatném získáte v předprodeji divadla,“ uzavřel Radek Smetana.