Chcete-li zažít nevšední zážitek, přijďte se naladit na daleký Východ do Hronovické. Již tuto sobotu od osmnácti hodin se zde uskuteční další ročník show Souhvězdí Orientu s top stars taneční scény.

„Hlavním lákadlem sobotního večera je tanečnice světové úrovně Eglal. Má za sebou bohatou taneční praxi v Čechách i ve světě. Vystupovala například jako sólistka ve slavném mezinárodním tanečním tour Bellydance Evolution. Pravidelně vede lekce orientálního tance a jógy v Praze, kde založila své taneční a relaxační studio Pure. Mimo vystupování a výuky také pořádá nejrůznější taneční akce, jako je nedávno konaný festival Orient Connection," láká na show za pořadatelky Klára Hodková.

O sobotním večeru se představí jak domácí taneční uskupení a pořadatelky akce Falisha Dancers s Baritou, tak i například tanečník z Egypta. „Pozvání přijal také egyptský tanečník Osama Mimi Farag. Osama. Tančil ve slavné skupině Mohameda Redy a ve skupině Gawmeya. Věnuje se na profesionální úrovni především folklornímu stylu, vystupuje po celém Egyptě a z Istanbulu si odnesl ocenění nejlepší folklorní tanečník," pokračovala Klára Hodková. A na co dalšího se můžou návštěvníci těšit? Své umění předvedou také tanečnice Jannah, skupiny Mona Gang, Gamilla, Raks Sultrana, Prseč a další.

„K vidění budou moderní i folklorní styly orientálního tance, který může být velice rozmanitý. Nebude chybět dervišská tanoura, iraqi, tango oriental a pro příchozí je nachystané také předvánoční překvapení," zakončila pro náš Deník Klára Hodková. V předsálí bude možnost vyzkoušet si malování hennou či zakoupit zboží z obchodu Vůně z Orientu, originální tvorbu tanečnice Maiy a šperky Martiny Markovicsové. Příchozí budou moci také podpořit psí útulek. Obohatit svůj taneční styl mohou pardubické tanečnice v sobotu přes den pomocí seminářů konaných před samotnou show.