Tento kontroverzní švýcarský spisovatel a záhadolog již v sobotu ve čtyři hodiny odpoledne dorazí do pardubického AFI Paláce.

Tajemný Egypt tak, jak ho neznáme

Dvouhodinová přednáška má název Tajemný Egypt a jiné záhady starověku. Je provázena velkoplošnou projekcí a tlumočena z němčiny do češtiny. Samozřejmostí je autogramiáda na závěr.
„Däniken je výborný vypravěč. Tentokrát nás zavede do Egypta před mnoha tisíci lety. Uvidíte místa, kam se turista nedostane, i místa, která by vůbec neměla existovat. Däniken umí zaujmout, pobavit i nasadit brouka do hlavy," láká na přednášku se slavným spisovatelem Zora Jírová, která za setkáním stojí.

Buď ho milujete, nebo nenávidíte

Erich von Däniken je autorem více než třiceti knih věnujících se mimozemské civilizaci. Před skoro půl stoletím vyslovil myšlenku, že původ a vývoj lidstva mohl být ovlivněn vyspělou mimozemskou civilizací. Jeho teorie tehdy otřásla světem a rozdělila ho na dva tábory – jedni jeho teorii kritizují, druzí kupují jeho knihy, chodí na přednášky a teorii věří. „Když  odevzdal na jaře roku 1967 svou prvotinu, nazvanou Vzpomínky na budoucnost lektorům düsseldorfského nakladatelství, nesetkal se s nadšením. Jen neochotně se dal nakladatel nakazit posedlostí autora a na přímluvu společného známého knihu vydal. Bestseller neočekával," uvedla Zora Jírová.  Jako epidemie se pak dänikenomanie šířila ze Švýcarska do celého světa a dostala se právě až na seznam bestsellerů.

Od té doby byla kniha přeložena do šestadvaceti jazyků a našla si své příznivce i odpůrce, stejně jako Dänikenova teorie. Následných přednášek  se zúčastnily stovky tisíc posluchačů. Däniken se snaží objasnit fenomén existence či neexistence mimozemské civilizace. Kdo nám však objasní fenomén Ericha von Dänikena?