VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velká zebra byla k vidění ve Východočeském divadle

VÝCHODNÍ ČECHY - „Jaký si to uděláš, takový to máš“ nebo „Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne“ či „Komu není rady, tomu není pomoci“.

12.11.2007
SDÍLEJ:

DivadloFoto: Internet

Všechno tato přirovnání by seděla jako motto inscenace Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete?, jež byla k vidění v neděli večer ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Bez podbízivého a laciného humoru

Představení hostujícího pražského Divadla Palace potvrdilo, že divácky úspěšná komedie se dá nastudovat i bez laciného podbízivého humoru. Vypráví o Christianovi (Ondřej Vetchý), který trpí zvláštní „nemocí“. S každou ženou vydrží žít jen chvíli.

Byl ženatý s Gisele (Martina Hudečková), ale po čase na něj padla hrůza, že se s ní unudí k smrti a pocítil nepřekonatelnou potřebu od ní utéct.

Aby své svědomí alespoň částečně utišil, uzavřel ve prospěch manželky vysokou životní pojistku a předstíral, že se na rybách utopil.

Stejný trik použil i v případě druhé ženy Sabiny (Dana Černá), která pod drsnou slupkou ukrývá touhu udělat svému milému vše, co mu na očích uvidí a snad i něco víc. Snaží se ho zahrnout láskou všemi možnými způsoby a věnovat mu tolik pozornosti, že to hraničí skoro až s omezováním osobní svobody. Vždyť svému drahému čistí i zuby!

Christianova touha najít ženu svého života však pokračuje i po jeho druhém nečekaném zmizení. Tentokrát si „nabrkne“ mladou ztřeštěnou blondýnku Sidonii (Jitka Ježková), která vypadá, že je „tak naivní, až je blbá“, ale ve skutečnosti je to úplně jinak…

Osvědčenou fintu chce Christian zopakovat potřetí. Osud mu postaví do cesty problém v podobě přítele z dětství Mauriceho (Jaromír Dulava), který ho pozná podle fotografie v novinách a navštíví ho.

Christian, jenž měl vždy vše do detailů naplánované, najednou musí improvizovat. Ke své hrůze se rázem ocitá tváří v tvář s vlastními „vdovami“ i novou snoubenkou.

Aby toho nebylo málo, tak se do jeho života neustále plete rovněž svérázný pojišťovák Plisson (Otmar Brancuzský)…

Když to vypadá, že se Christianův fígl provalí, tak raději předstírá, že ztratil paměť. Vysvětlování zůstává na jeho nebohém příteli Mauricovi, který tak málem přijde o manželku i svůj holý život…

Kdy se vrátí zpět do našeho kraje?

Režie této zajímavé hry, jejímiž autory jsou Jean-Jacques Bricaire a Maurice Lassayques, se ujal Petr Palouš.

Do Pardubického kraje zamíří toto představení opět 25. listopadu, kdy bude od 19 hodin k vidění v Tylově domě v Poličce, a pak 12. prosince, kdy se tato inscenace objeví v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě, a to od 19.30 hodin.

Jean-Jacques Bricaire
Maurice Lassayques

Velká zebra aneb Jak že se to jmenujete

Překlad: Jaromír Janeček
Režie: Petr Palouš

Christian má "nemoc". S každou ženou vydrží jen chvíli. Byl ženatý s Gisele, ale po čase na něj padla hrůza a pocítil nepřekonatelnou potřebu utéct. Aby své svědomí alespoň částečně utišil, uzavřel ve prospěch své ženy vysokou životní pojistku a předstíral, že se na rybách utopil.

Tento trik úspěšně použil v životě dvakrát a právě se ho chystá zrealizovat potřetí. Jenomže tentokrát mu osud postaví do cesty problém v podobě přítele z dětství, který ho pozná podle náhodné fotografie v novinách a navštíví ho.

Christian, který měl vždy vše dopodrobna naplánováno, musí najednou improvizovat a ke své hrůze se ocitá tváří v tvář se svými "vdovami" i novou snoubenkou. Podaří se mu tuto nezávidění hodnou situaci zvládnout i potřetí?

Z www.divadlopalace.cz

12.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
10

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Místopředseda volební komise číslo 1006 v Pardubicích porušil volební zákon. Do komise zasedl v tričku propagujícím znak kandidující strany Blok proti islamizaci.
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
10

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

Pardubicko - Pardubická policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po Jaroslavu Malimánkovi.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Pardubice - V České republice je až 400 tisíc prvovoličů, kteří mohou výrazně ovlivnit výsledky právě probíhajících voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Čtyři sta tisíc to je pro srovnání čtyřikrát více hlasů, než kolik byl v parlamentních volbách v roce 2013 rozdíl mezi první a druhou stranou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

Pardubicko – V souvislosti se stávkou praktických lékařů, ke které došlo tento týden, se mluví o úplném skončení některých praxí. Zejména starší lékaři se prý nechtějí zařizovat k vydávání elektronických receptů, které mají být od ledna povinné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení