Do Pardubického letního kina Pernštejn zamíří dnes večer od 21:30 hodin slavný hollywoodský herec Brad Pitt! Na filmovém plátně se v areálu u skateparku vedle hlavního vlakového nádraží objeví ve snímku Železné srdce (na archivním snímku).

Válečný veterán 
v dubnu roku 1945

„Diváky děj tohoto filmu přenese do dubna roku 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele," nastínil děj Jan Motyčka, promotér Pardubického letního kina.

Čtyři dcery a zbývá poslední naděje

„Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa," pokračoval promotér Pardubického letního kina, kde bude zítra od 21:30 hodin k vidění milý a lehce nekorektní francouzský snímek Co jsme komu udělali?

„Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery: Isabelle, Odile a Ségolène a Laure. Při jejich výchově se vždy snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili se jim vštípit ty správné hodnoty – tedy ty jejich," sdělil Jan Motyčka.

Dnešní doba ale Verneuilovy konfrontuje s mnoha věcmi, které rozhodně nejsou podle jejich gusta, například s multikulturní nebo náboženskou tolerancí a s podobnými dnešními výmysly.
Přesto se Verneuilovi skoro pokaždé přinutí tyto změny chápat, i když jim mnohdy připravují těžké životní zkoušky.

A tak také museli postupně spolknout tři svatby, které rozhodně nebyly podle jejich ideálních představ.

„První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana," pokračoval promotér letního kina.
Zkuste si potom představit, jak vypadá v této sestavě velké rodinné setkání na Vánoce.

Jedinou a poslední nadějí na „opravdovou" svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která, haleluja, potkala Charlese, spořádaného katolíka…

Norský snímek Slepá v pondělí

V pondělí 6. července promítne Pardubické letní kino Pernštejn norský snímek Slepá. „Po náhlé ztrátě zraku objevuje Ingrid nová zákoutí vlastní představivosti. Láska, touha i obavy se v nich zhmotňují s intenzitou, která si v ničem nezadá s vnějším světem. Kde je hranice mezi fantazií a realitou? Dráždivá sonda do vnitřního světa slepé ženy překvapuje bohatou vizualitou i absurdním humorem," uzavřel Jan Motyčka.