„Jde o nový prostor umístěný v našem dílenském dvoře, kterému zatím pracovně říkáme Alternativa,“ uvedla dramaturgyně Jana Uherová.

„Původně jsme se domnívali, že budeme muset naší zkušebnu rekolaudovat, ale nakonec jsme zjistli, že to není potřeba, protože odpovídá bezpečnostním normám i stavebnímu zákonu. Navíc by to bylo zbytečně složité a nákladné,“ řekl ředitel VČD Petr Dohnal.

„Tento prostor bude i nadále využíván především jako zkušebna, ale s tím, že se tu budou moci odehrávat divadelní představení komornějšího rázu a alternativní projekty,“ sdělil Petr Dohnal.

„Vchod bude označen ze sídliště Karlovina. Abychom divákům usnadnili orientaci, budou ke každé zakoupené vstupence na představení v tomto prostoru dostávat také mapku,“ pravil šéf pardubického stánku paní Thálie.

Nový prostor bude pokřtěn během Grand Festivalu smíchu, který se v Pardubicích uskuteční od pondělí 18. do pondělí 25. ledna. Vůbec první hrou v Alternativě bude představení olomouckého Divadla hudby s názvem Obraz.