Kdo očekával, že kapela začne pěkně zlehka, pořádně se mýlil. Hned na úvod zazněly hity Nejkratší cesta a Novgorod. Do rytmu se pohupovala i nekončící fronta na šatnu.

Jana a její chlapci, jak se kapele, která částečně pochází i z Pardubic, přezdívá, představila návštěvníkům klubu některé nové písničky, ale nezapomněla i na ty starší. Chybět nemohla ani vypalovačka Alice se dala na pití. Asi nejznámější píseň Nikdy nic nebylo si s kapelou zanotovali snad úplně všichni a „Žluťákem“ se nesla příjemná a pohodová atmosféra. Stejně jako když posluchači přitakávali, že jejich život je „erotickej film, ve kterým se houby stane“.

„Jste normální,“ ptal se zpěvák Jan Kalina, když si fanoušci vyžádali druhý přídavek. Celý koncert stylově zakončila píseň, která ho zahájila. Ženy se tak dozvěděly, že „nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama“.

Přestože Sto zvířat je kapela, která se svou muzikou patří spíše na letní festivaly, a vystoupení občas provázaly i zvukové problémy a nepříjemné pískání mikrofonu, rozhodně to nebyl ska ska skandál, právě naopak. Koncert této skupiny je vždy zárukou báječně stráveného večera. Spokojená byla i kapela. „Nemáme pochyb, že Pardubice jsou skvělá štace,“ prohlásil Jan Kalina.

(len, lub)