VÁŠ DENÍK CELÝ A IHNED ROVNOU DO POČÍTAČE?
Více o možnostech elektronického předplatného vydání Deníku najdete ZDE

Nová sezona, nové tváře. Naopak s některými známými jmény se soubor Východočeského divadla (VČD) rozloučil. Nejen o změnách v pardubickém souboru jsme hovořili s ředitelem VČD PETREM DOHNALEM.

Kteří herci se rozhodli z pardubického divadla odejít?

Už v loňské sezoně odešel z angažmá Josef Vrána. S ním jsme se ale dohodli na hostování, takže se objeví už v naší první nové hře letošní sezony Lháři. Před koncem minulé sezony oznámil svůj odchod také Pavel Novotný, dlouholetý člen souboru, který se nyní chce věnovat především své výtvarné činnosti a dabingu. Nerozcházíme se ve zlém, spíše se budeme domlouvat na jednotlivých projektech, na kterých bychom mohli společně pracovat. Tato ztráta pro nás znatelná je a budeme se ji snažit nahradit.

V čem spatřujete důvod odchodu Pavla Novotného?
Hodně se mu teď rozjely jeho výtvarné návrhy zvonů, které jsou velmi netradiční a naprosto výjimečné a je o ně zájem i v zahraničí. Výtvarné umění má moc rád a zřejmě už toužil po nějaké změně. Možná i proto, že u nás v poslední době neměl zásadní role a režiséři mu moc nepřáli…

Kteří herci naopak VČD v této sezoně posílí?

Je podle vás návrat Milana Němce do Pardubic reálný?

Jsou ve hře ještě nějaká jména? 

Odchod Petry Tenorové je tedy definitivní nebo je tu možnost, že ji diváci na prknech pardubického divadla ještě uvidí?

Zajímá Vás, jaké změny čekají Východočeské divadlo Pardubice? Kam odchází Petra Tenorová, proč odchází Pavel Novotný a kdo má posílit pardubický herecký soubor? Celý rozhovor s ředitelem divadla Petrem Dohnalem najdete v úterním tištěném vydání Pardubického deníku na straně 6, nebo také v jeho elektronickém vydání. Předplaťte si Váš Deník a zprávy nikdy nezmeškáte. Více o předplatném, ale také dárcích v horním rámečku. Je to snadné, klikněte a buďte s námi v obraze.

Středa v divadle: Hostina dravců přímo na jevišti!

Chcete vidět Hostinu dravců? Tak přijďte ve středu večer od 19 hodin do Východočeského divadla (VČD) v Pardubicích, kde s touto inscenací hostuje Městské divadlo Mladá Boleslav.
Děj se odehrává v malém městečku nedaleko Paříže za druhé světové války války.

„Sofie má narozeniny. A má taky přátele, kteří jí přicházejí popřát a zároveň si trochu užít života. Na ulici se náhle ozve střelba a na dlažbě leží dvě těla německých důstojníků. Z každého bytu v domě, před nímž se vražda stala, požaduje gestapo dvě rukojmí," konstatuje mluvčí VČD Radek Smetana. „Sofie a její přátelé dostanou privilegium svůj večírek dokončit a ze svého středu sami vybrat dva, kteří se obětují pro ostatní. Oslava se stává hrou, kde se hraje o život. V tuto chvíli se vyzkouší pevnost charakterů a přátelství. Oslava, která se stává hostinou dravců," dodává mluvčí pardubického divadla.

Těšit se můžete třeba na Petra Prokeše, Svatavu Milkovou, Lucii Matouškovou nebo na Martina Hrubého, který patří mezi bývalé členy Východočeského divadla.

„Přijďte si prožít na zkoušku, jak byste obstáli vy v této Sofiině volbě. Přijďte se nechat strhnout příběhem, který byste ve skutečnosti nikdy nechtěli prožít na vlastní kůži. Přijďte na hru, která se stává bestsellerem světových jevišť," uzavírá mluvčí divadla Radek Smetana.