Populární zpěvák Jakub Smolík, který vyprodává sály po celé republice, měl plno i v chrudimském Divadle Karla Pippicha, kam zavítal ve středu večer. „Chrudimský koncert byl skvělý. Byl jsem jím příjemně překvapen. Naposledy jsem tu vystupoval zhruba před třemi lety. Už si přesně nepamatuji, jaká tady tehdy panovala atmosféra, ale letos jsme si ho opravdu hodně užili – já, kapela i diváci,“ nechal se slyšet Jakub Smolík.

„Trval skoro tři hodiny a lidé byli bezvadní,“ uvedl známý zpěvák, který chrudimskému publiku zanotoval jak své osvědčené hity, jako byly například pecky Jen blázen žárlí či Až se ti jednou bude zdát, tak i novinky ze zatím poslední desky Řekni, že je nebe. „Na té se jako textař podílel také Pardubák Zbyněk Derner,“ pravil známý umělec, který jen trochu zalitoval, že se na všechny jeho chrudimské fanoušky nedostalo.

„Když jsem se dozvěděl, že lístky zmizely během jediného dne, tak mě trochu mrzelo, že jsme tu neudělali dvojkoncert, aby se dostalo na všechny, kteří chtěli přijít,“ podotkl.

Smolík bude v sobotu vystupovat na nezvyklém místě – v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou! „Ve vězení jsem ještě nikdy nebyl a také doufám, že ani nebudu,“ prozradil.

„Přiznám, že ani nevím, co od tohoto koncertu mám čekat. V takovém napětí před vystoupením jsem už dlouho nebyl. U běžného představení přece jen člověk ví, co ho čeká. Samozřejmě může být třeba trochu nervózní, když hraje na novém místě, jestli tam přijde dost lidí a jestli všechno dobře dopadne, ale toto je úplně jiné prostředí. Tak uvidíme, jak to dopadne,“ sdělil.

„Vím, že osud je někdy krutý a člověk se do maléru může dostat hrozně rychle, ani třeba neví jak. Myslím, že každé vytržení ze zaběhlého stereotypu, který tam zřejmě panuje, může být dobré,“ je přesvědčen Jakub Smolík. „Když mi o hraní ve věznici vyprávěl Michal Tučný, tak tvrdil, že reakce během tohoto koncertu byly mnohem spontánnější než při běžném vystoupení. Vězni zřejmě některé emoce prožívají daleko víc,“ doplnil.