Uskuteční se bublinářská show a zahraje dětská kapela Pískomil se vrací. Po celý den bude k vidění výstava 100 let českého optického průmyslu, v 16 hodin začne přehlídka dechových orchestrů a od 18 hodin se představí folklorní soubory. „Na večer je přichystána beseda s herečkou Bárou Seidlovou a režisérem Karlem Smyczkem následovaná promítáním 35milimetrového filmu,“ přiblížil program prvního dne festivalu náměstek primátora Jan Mazuch. Zmiňovaným filmem bude pohádka Lotrando a Zubejda. Zrcadlo umění se ve čtvrtek podívá také do Kulturního domu Hronovická, kde v 18 hodin začne Večer krásných smyčců a na dvorku Štěpána Bartoše (atrium Café Apatyka) se bude od 18 hodin improvizovat a hrát, představí se skupina Paleťáci a od 21 hodin divadlo Exil.

V pátek se hlavní působiště Zrcadla umění přesune na třídu Míru, kde se návštěvníci mohou těšit na workshop s výtvarnicí Nikolou Březinovou, na jevišti se vystřídá řada tanečních souborů v rámci programu Tančíme pro radost a hned po nich nastoupí capoeiristé Vem Camara capoeira Pardubice. Program zakončí galavečer s názvem Doteky Tance. Páteční program na hlavním pardubického bulváru doprovodí několik vystoupení kulturních skupin školek a škol, včetně Základní školy Svítání, a saxofony Pavla Merty. Páteční posezení v Tyršových sadech zpříjemní studenti pardubické konzervatoře. Na Pernštýnském náměstí vystoupí pěvecké soubory složené a folková skupina Pouta.

V sobotu se celý festival přesune zpět na Pernštýnské náměstí. Na pódiu se ukáží známé kapely z Pardubicka. Těšit se můžeme například na JK Band, The May Revolution nebo kapelu Hlavou dolů. Pomyslnou tečku za celým třídenním festivalem pak bude mít na starost legendární kapela Kalkata Band a její punk-rock’n’roll.

Další informace o programu na www.ddmalfa.cz.