Právě v pondělí začne ve městě perníku devátý ročník tradiční přehlídky souborů amatérské kultury Zrcadlo umění. „Obyvatelé i návštěvníci Pardubic se mohou těšit na nejrůznější umělecká představení přímo v ulicích města,“ uvedla za pořádající Kulturní centrum jeho ředitelka Romana Vojířová.

„Festivalový týden zahájí v 9.30 hodin slavnostní průvod třídou Míru. V deset hodin dojde na Pernštýnském náměstí k vypouštění ,zrcadélkových balonků’. Poté bude následovat show pro děti, která nese název Pirát z Karibiku,“ konstatovala Romana Vojířová a dodala, že dnešní den bude navíc věnován výtvarnému a divadelnímu umění.

„V 9.30 a 10.30 hodin bude přímo v polabinské základní umělecké škole k vidění představení Královnin prsten. Na stejném místě se v 17 hodin odehraje absolventské představení ,zušky’,“ informovala náš Deník ředitelka Kulturního centra Pardubice.
„V historické klubovně Evropského spolkového domu na Pernštýnském náměstí bude od 9 a 11 hodin k vidění představení Dramatického souboru Střední průmyslové školy elektrotechnické Fyzikové,“ podotkla Romana Vojířová. „V 15 hodin se bude v areálu Mateřské škole Pastelka hrát Kráska a Netvor. Na zámku se od šestnácti hodin rozeběhne recitační soutěž Třpytivé zrcadélko,“ pravila šéfka Kulturního centra.

V sekci Město maluje se na Pernštýnském náměstí mohou milovníci výtvarného umění těšit na soutěž ve skládání vlajek států Evropské unie nazvanou Vlajkohraní.
„Ve stejný čas bude otevřena i výstava výtvarných prací žáků Základní a Praktické školy Klášterní v malé zahradě vedle budovy školy na téma Barevné hrátky,“ podotkla Romana Vojířová.

K „malovanému“ Zrcadlu umění se však připojily i další školy – například mateřské Erno Košťála, Klubíčko, Ohrazenice, Koníček či Pastelka, základní školy Studánka, Staňkova, Npor. Eliáše, ale také třeba Gymnázium Mozartova. Festival bude v Pardubicích pokračovat až do čtvrtka.