Pardubické letní kino Pernštejn, které po celou dobu prázdnin promítá v Tyršových sadech zcela ZDARMA si na čtvrteční program připravilo film pro náročnějšího diváka. Snímek začíná jako každý den za příznivého počasí od 21:30.

Organizátoři uvedou dílo od známého španělského režiséra Pedra Almodovára, který získla Oscara za film Vše o mé matce. Stejně jako ve svých předchozích snímcích se režisér zaměřuje na ženské hrdinky a jejich nelehký osud. Almodovár pracuje s divákovou představivostí a rád se pohybuje na hranici kýče. Jeho režijní styl klade důraz především na výrazné barvy, slovíčka a pocity.

Volver znamená „vrátit se“ – a Pedro Almodóvar se svým filmem vrátil do kraje svého dětství La Mancha. "Je to kraj, kde často fouká silný vítr, který šíří požáry. Při jednom z nich zahynuli rodiče Raimundy a Sole, sester odlišného temperamentu, ale podobných osudů. Ten dramatičtější prožívá energická a krásná Raimunda (na Oscara nominovaná Penélope Cruz), odhodlaná za každou cenu bránit svou dospívající dceru a zvyklá živit nejen ji, ale i nezaměstnaného manžela. Nosí v sobě jedno strašné tajemství, o kterém ví pouze její matka," prozradil stručný děj provozovatel kina Tomáš Drechsler.