Snímek známého režiséra Clinta Eastwooda Výměna mohou dnes od 21.30 hodin vidět návštěvníci Pardubického letního kina. V Tyršových sadech se bude film nominovaný na tři Oscary promítat v případě příznivého počasí.

„Příběh začíná v Los Angeles v březnu 1928. Svobodná matka Christine Collinsová zde čelí asi největší noční můře každého rodiče – zmizení dítěte,“ prozradil základní stavební kámen amerického filmu jeden z organizátorů letního kina Jan Motyčka.

„Navzdory usilovnému pátrání státních orgánů se nepodaří zachytit jedinou stopu ztraceného chlapce. Uběhne pět měsíců a najednou, jako blesk z čistého nebe, udeří šťastná novina. Walter se našel a losangeleská policie ho s velkou pompou před zraky novinářů předává matce. Moment nadšení záhy vystřídá další vlna zoufalství. Nalezený chlapec není Walter. Policie, která nechce přijít o kladné body, ale trvá na tom, že nalezenec je pohřešovaný Walter Collins. Christine se ale pustí do boje za svou pravdu s takovou vehemencí, že začne být nepohodlná. Ti, kteří by jí měli pomáhat, dělají vše proto, aby ji umlčeli,“ uvedl Jan Motyčka s tím, že hlavní role si zahráli Angelina Jolieová a John Malkovich.

Lukáš Dubský