Pardubické letní kino Pernštejn promítne v pondělí 30. 7. večer od 21.30 hodin v Tyršových sadech zcela zdarma atraktivní film Dreamgirls.
„Muzikál oscarového scénáristy a režiséra Billa Condona je jednoduchý, ale přitom neuvěřitelně silný,“ řekl jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Jan Motyčka.
„Zachycuje trnitou cestu za slávou v podání dívčího tria Dreamettes, jejich vzestupy a pády, oběti, které musely svému snu přinést. A hlavně je plný skvělé hudby,“ informoval náš Deník Jan Motyčka.
Film vznikl podle stejnojmenného divadelního muzikálu, který patří k tomu nejlepšímu, co vzniklo na prknech divadla Broadway.
„Curtis Taylor (Jamie Foxx) prodává auta, ale rád by prorazil v hudebním průmyslu. Touží po vlastní nahrávací společnosti a písničkách, které budou hrát nejposlouchanější americká rádia. Na lokální pěvecké soutěži v Detroitu pot〜ká tři dívky, jež by mu mohly ve splnění jeho snu pomoci,“ uvedl provozovatel kina.
„Deena (Beyoncé Knowlesová) je nadpozemsky krásná, Effie (Jennifer Hudsonová) velmi talentovaná a Lorrell (Anika Noni Roseová) dokonalý spojovací článek. Brána k úspěchu se jim začne otevírat, když dostanou nabídku zpívat vokály v písničkách aktuální hvězdy Jamese „Thunder“ Earlyho (Eddie Murphy), který účinně mísí rock’n’roll se soulovou muzikou. Čím dál ambicióznější Curtis jim ale umetá cestičku k vlastní kariéře. Otázka je, zda cena, kterou všechny tři za výstup na vrchol zaplatí, nebude přece jen příliš vysoká,“ dodal Motyčka.