Na novém místě

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo prosadit návrh přesunout areál letního kina na nové místo. Bude umístěn znovu v Tyršových sadech. Nebude už však blízko jezu, ale na opačné straně nedaleko schodů k Sukově třídě. Sem se vejde mnohem více diváků, kteří už nebudou muset podstupovat riziko noční procházky neosvětleným parkem po skončení projekce. Zároveň bychom neměli rušit obyvatele Labské ulice, kteří proti našemu projektu dokonce sepsali petici,“ pravil Jan Motyčka.

Provozovatelé Pardubického letního kina chtějí také letos promítat úplně zadarmo po celé dva prázdninové měsíce.

„Loni jsme vyhlásili, že projekce se uskuteční pouze v případě nepříznivého počasí. Zájem milovníků stříbrného plátna byl však tak obrovský, že jsme mnohdy hráli i za deště,“ podotkl Jan Motyčka, podle něhož se loni přišlo podívat na každé představení v průměru kolem 500 návštěvníků.

„Pokud přijdou lidé a bude to jen trochu možné, chceme promítat, abychom naše věrné příznivce nezklamali,“ prohlásil provozovatel kina, které svou druhou sezonu zahájí 1. července snímkem režiséra Petra Nikolaeva A bude hůř.

„Stejně jako při loňské premiéře počítáme v programu letního kina jak s osvědčenými filmovými hity, tak i se snímky, které v kinech nejsou běžně k vidění, ale jsou něčím zajímavé,“ uvedl Jan Motyčka, který by rád, aby areál letního kina nežil pouze večer.

Centrum zábavy

„Rádi bychom z Tyršových sadů přes prázdniny učinili pulzující centrum zábavy v Pardubicích. Naším cílem je vrátit jim zašlý lesk a slávu, kterou měly v minulosti,“ konstatoval provozovatel Pardubického letního kina.

„Zvažujeme, že by zahradní restaurace mohla mít otevřeno již odpoledne a nabízela možnost půjčit si zde potřeby například pro pétanque či jiné sporty,“ sdělil Jan Motyčka.

„Také bychom chtěli oživit prázdninový program v Tyršových sadech koncerty nejrůznějších žánrů,“ poodhalil své plány provozovatel letního kina, jehož rozpočet letos přesahuje 800 tisíc korun. Stotisícový grant obdrželi pořadatelé od Magistrátu města Pardubic. Zbylé prostředky chtějí získat od sponzorů.