„Scénář ke snímku napsal Jaroslav Žváček a režie se ujal Jan Prušinovský. Ten režíroval například také film Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka nebo František je děvkař," sdělil jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Jan Motyčka.
Užovka je ztracen ve svém vlastním životě. Je mu už skoro čtyřicet a nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit.

„Jeho bratr Kobra je magor, nezodpověděné dítě 
a feťák vykrádající chatky a bydlící s věčně opilou matkou. Ve chvíli, kdy se ukáže, že by Užovka už konečně mohl být šťastný, objeví se Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole," nechal se slyšet Jan Motyčka. Role Užovky se ujal Matěj Hádek, který je známý například jako Jiří Potůček z Operace Silver A nebo ze seriálu Vyprávěj.

Kobru ztělesnil jeho mladší bratr Kryštof Hádek, kterého proslavila role četaře Karla Vojtíška z Tmavomodrého světa. Hrál také například v komedii Bobule nebo v pohádce Korunní princ. Roli opilé matky ztvárnila Jana Šulcová známá například z rodinné komedie S tebou mě baví svět nebo z Občanského průkazu.