„Přijde mi absurdní, když město chce nyní vypsat poptávkové řízení na provozovatele Pardubického letního kina. Jeho současný provozovatel přitom přišel před osmi lety s nápadem na zatraktivnění prostoru Tyršových sadů. Místo uznání za to, jaký unikátní projekt, který nemá obdoby po celé České republice, se mu podařilo vytvořit, teď přichází současné vedení radnice s nápadem uspořádat poptávkové řízení a projekt mu de facto ukrást," řekl zastupitel za opoziční ODS Alexandr Krejčíř.

Kino je fenomén

„Nejsem si jist, zda někdo dokáže garantovat dvouměsíční bezplatné promítání atraktivních snímků v takové kvalitě, v jaké to uměli současní provozovatelé. A to ani nemluvím o divácké odezvě, atraktivních filmových delegacích a kvalitním zázemí pro návštěvníky," nechal se slyšet Alexandr Krejčíř.

Pardubické letní kino se podle něj stalo fenoménem. Své renomé si vydobylo i za hranicemi regionu. Svědčí o tom mimo jiné také letošní záštita ministerstva kultury.

Diskuse o vstupném

„V domácích Pardubicích však tento mimořádně úspěšný projekt musí znovu bojovat o své místo na slunci. Loni to dokonce chvíli vypadalo, že skončí úplně, protože se pro něj nepodaří kvůli rekonstrukci v Tyršových sadech najít adekvátní místo. Naštěstí se letní kino na poslední chvíli přesunulo do areálu u skateparku. To sice není úplně ideální poloha, ale řada diváků si sem cestu našla," prozradil opoziční zastupitel, jemuž by se zamlouvalo, kdyby se po případné rekonstrukci Tyršových sadů mohl tento projekt do samého centra Pardubic vrátit.

„Rád bych, aby se tato úžasná akce zachovala v takové podobě, v jaké je dosud. Samozřejmě může přijít někdo, kdo dokáže letní kino připravit levněji, ale je otázka, v jaké kvalitě. Nesmyslná mi přijde také diskuse kolem zavedení symbolického vstupného. Obě lokality, o kterých se uvažuje, totiž tuto variantu reálně ani neumožňují. Náklady vynaložené na ohraničení areálu by byly vyšší než výtěžek ze symbolického vstupného," přemítal Alexandr Krejčíř.

Čas neúprosně běží

„Opět se dostáváme do situace, kdy provozovatel, ať už to bude kdokoliv, nebude do poslední chvíle vědět, zda, kde a případně za jakých podmínek se projekce uskuteční. Nebránil bych se tomu, kdyby tato diskuse přišla příští rok. Ale nyní to silně komplikuje přípravy projektu. Nejsou jednoduché a čas neúprosně běží," uzavřel zastupitel. ⋌(td)