Také ve čtvrtek se návštěvníci Pardubického letního kina, které se z Tyršových sadů přesunulo do prostoru vedle skateparku poblíž hypermarketu Albert, mohou těšit na další úspěšný snímek. O půl desáté večer totiž začne projekce amerického filmu Single Man režiséra a bývalého módního návrháře Toma Forda. V hlavních rolích se představí Colin Firth, Matthew Goode a Julianne Moore.

Protrpět další den

„Profesor George Falconer je vyschlou řekou. Po smrti svého dlouholetého partnera nemůže přijít životu na chuť. Nezvedá telefony, zůstává v kontaktu pouze s jedinou kamarádkou a svět se pro něj stal jen nepříjemnou rutinou. Každý den začíná s jediným cílem: nějak jej protrpět do dalšího. Dnešní den ale bude jiný. Všechno to skončí a nebo znovu ucítí smysl a chuť života," zní oficiální text distributora.
Příběh o lásce a osamění budou moci diváci i tentokrát zhlédnout zcela zdarma.

Na páteční večer organizační tým Pardubického letního kina připravil bezplatné promítání válečného dramatu Habermannův mlýn. „Projekce se zúčastní také režisér tohoto snímku Juraj Herz," prohlásil programový šéf Pardubického letního kina Jan Motyčka.

Film pojednává o osudu Augusta Habermanna (Mark Waschke), který se i přes sílící tlak Třetí říše snaží chránit své české zaměstnance. Postupem času se ale sám stává hlavním cílem. V roli jeho nejlepšího přítele se představí Karel Roden.

Lenka Štěpánková