V Pardubickém letním kině Pernštejn bude dnes od 21.30 hodin k vidění Příběh o Zoufálkovi. V Tyršových sadech bude uveden zcela zdarma v případě příznivého počasí.

„Ocitáme se v kouzelném království, které se chystá na každoroční polévkovou slavnost. Dlouhá řada velmi nešťastných náhod ale způsobí tragédii, jež králi zlomí srdce, princezně Hrášce přivodí těžké osamění a jejich poddané připraví o polévku. A to až do odvolání,“ nastínil děj příběhu jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Pernštejn Jan Motyčka.

„Když už se zdá, že krize nemůže být krizovatější, narodí se Zoufálek. Malý myšák s velkýma ušima. Ten se vymyká myšímu společenství. Nebojí se koček a pastí, knížky nežere, ale čte, sní o tom, že se stane rytířem, a mluví s lidmi, tedy s princeznou. Za všechny tyto hříchy proti myšímu soužití musí být po zásluze potrestán, a tak je uvržen do temnoty, aby z ní vyjel jako rytíř v blyštivé zbroji a v nouzi nejvyšší zachránil život princezny a osud celého království. Tedy pokud mu na to bude jeho odvaha stačit,“ dodal druhý z provozovatelů kina Tomáš Drechsler.