Zastupitelé v úterý na svém zasedání smetli ze stolu návrh opozičního zastupitele Alexandra Krejčíře (ODS), aby město navýšilo již schválenou dotaci 200 tisíc korun z prostředků kulturní komise o 400 tisíc korun z obecné rezervy městského rozpočtu na letošní ročník Pardubického letního kina.
Pro Krejčířův návrh bylo pouze jedenáct zastupitelů, zatímco osmnáct z nich se zdrželo a záměr tak nezískal dostatečnou podporu.

Loni 600 tisíc korun

Částku 600 tisíc dostal provozovatel Pardubického letního kina od města loni. Tehdy byla ale odůvodněna stěhováním unikátního prázdninového projektu z Tyršových sadů do areálu u skateparku nedaleko vlakového nádraží.

V předchozích ročnících provozovatel získal od města nejprve 100 a pak 200 tisíc.
„Netušíme, jestli je 200 tisíc  za bezplatné filmové projekce po dobu letních prázdnin hodně nebo málo. Proto jsme se rozhodli pro poptávkové řízení," vysvětlil náměstek primátorky František Brendl ze sdružení Pardubáci.

Vážná úskalí

„Poptávkové řízení má svá úskalí. Tím, že se začíná připravovat teprve v polovině března, mám vážnou obavu, že budoucí provozovatel se výsledky dozví pár týdnů před začátkem organizačně velmi náročné akce a dostane se do podobných problémů, jako měl současný provozovatel loni," řekl Alexandr Krejčíř.

„Je třeba ošetřit i to, aby letní kino mělo nadále takovou úroveň, kterou zaručuje současný provozovatel," dodal opoziční zastupitel  za ODS.
„Budeme na to pamatovat," ujistil náměstek Brendl.