„Do areálu jsme nainstalovali velké slunečníky, které však nikomu z diváků nepřekáží ve výhledu. Zároveň jsme rozšířili počet stolů a židlí, které ještě zvýrazňují divácký komfort,“ konstatoval jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Jan Motyčka.

„O tom, že tato novinka vzbudila mezi diváky velký ohlas, svědčil také fakt, že při úterní i středeční projekci filmů Confetti a Let číslo 93 byla jak místa pod slunečníky, tak i u stolečků zaplněna,“ poznamenal jeden z provozovatelů Pardubického letního kina.

„Jsme rádi, že areál se postupně zkrášluje a že snad i někteří kritici našeho projektu pochopili, že nám jde o dobrou věc – vrátit Tyršovým sadům zašlý lesk a slávu,“ podotkl Jan Motyčka.

Pardubické letní kino Pernštejn bude v pátek večer promítat snímek Pýcha a předsudek. „Jde o snovou výpravu do Anglie konce osmnáctého století s hvězdným obsazením, okouzlující kamerou a nesmrtelným příběhem, která dokáže alespoň na dvě hodiny zpomalit zběsilé tempo moderní doby. Klasický příběh lásky a nenávisti líčí osudy pěti krásných sester Bennetových, které jejich matka vede pevnou rukou k životnímu názoru, podle něhož je žena šťastná jedině tehdy, když se bohatě provdá,“ řekl provozovatel kina.