Člen legendárních Monty Pythonů divákům naservíroval v nestárnoucím díle z roku 1984 svou vlastní „orwellovskou“ vizi společnosti.

Takřka „smrtící“ kombinaci podle něj tvoří armády bezejmenných úředníčků striktně dodržujících předpisy a fantaskní přístroje moderní doby.

„Film Brazil se mi líbil moc. Je to zajímavý, nadčasový snímek, který má v sobě i vtip. S tím, o čem hovoří, se člověk setkává neustále v jakékoliv době a režimu,“ řekl jeden z přibližně tisícovky diváků, frontman populární pardubické hudební skupiny Vypsaná fiXa Michal Mareda.

„V Pardubicích jsme přes léto málo, protože točíme desku a hrajeme na festivalech, ale film Brazil jsem si nemohl nechat ujít. V letním kině jsem byl letos také na Potomcích lidí,“ uvedl Michal Mareda, který v Tyršových sadech nechyběl ani při loňské premiéře projektu. „Je to dobrý nápad. Když o něm kdysi přemýšlel náš bubeník Petr Martínek, všichni ostatní jsme se mu smáli, že by se tu nechytil. Je fajn, že to vyšlo,“ poznamenal lídr pardubické Vypsané fiXy.

„Filmy, které se tu promítají, jsou velmi dobré. Připadá mi, že letos chodí i víc lidí než loni. Možná je to také tím, že po přestěhování na nové místo tu není tolik komárů,“ dodal se smíchem Michal Mareda.

Ve středu od 21.30 hodin je v Tyršových sadech na programu druhý díl Doby ledové nazvaný Obleva.