„Hodinu a pětačtyřicet minut trvající film napsal 
a režíroval Damien Chazelle," sdělil jeden z provozovatelů kina Jan Motyčka.

Andrew Neiman je devatenáctiletý jazzový bubeník, který sní o slávě, ale není si jistý, zda se jeho sny někdy naplní. Od dětství ho pronásleduje otcova neúspěšná spisovatelská kariéra a z toho důvodu chce vystoupat až na vrchol prestižní hudební konzervatoře.

Jednoho večera Andrew narazí na dirigenta Terence Fletchera. K Andrewovu překvapení Fletcher dalšího dne požádá o to, aby byl Andrew přidělen k jeho kapele. Tento jediný čin mladíkovi navždy změní život. Zpočátku funguje jen jako záskok. Na příští soutěži, které se kapela účastní, hlavní bubeník ztratí svůj notový zápis skladeb.

Andrew, který zná celou skladbu nazpaměť, dostane možnost hrát. Ačkoliv se tímto činem odcizí ostatním hudebníkům, kapela soutěž vyhraje a Andrew má šanci stát se Fletcherovým novým oblíbencem.
Andrewa si zahrál Miles Teller, který ztvárnil například také hlavní roli v loni natočené Fantastické čtyřce nebo postavu Petera v dobrodružném sci-fi snímku Divergence.

Postavu dirigenta Terence Fletchera ztvárnil J. K. Simmons, který za ni získal 
i Oscara a Zlatý glóbus. Proslavil se též rolí rozčileného novináře Jamesona z trilogie Spider-man nebo jako otec šestnáctileté těhotné středoškolačky Juno ze stejnojmenného filmu.