Nejvyšší návštěva v divácky nejúspěšnější sezoně Pardubického letního kina Pernštejn v jeho dosavadní čtyřleté historii. Tímto novým rekordem se mohly v pondělí večer pochlubit Tyršovy sady při projekci očekávaného filmového hitu – třetího dílu Doby ledové, jež měla podtitul Úsvit dinosaurů.

„Do městského parku vzdáleného jen několik kroků od centra Pardubic zavítalo v poslední den prázdnin neuvěřitelných šest tisíc diváků,“ oznámil provozovatel divácky nejúspěšnějšího prázdninového kulturního projektu v kraji Jan Motyčka.

To nejlepší na konec

„Tento půvabný animovaný snímek o putování podivné, ale neobyčejně sympatické zvířecí smečky jsme se rozhodli zařadit na závěr bohatého dvouměsíčního filmového menu v duchu hesla To nejlepší na konec,“ poznamenal.
A sázka na tento filmový trumf se jednoznačně vyplatila! „Potěšitelné bylo také to, že v publiku se sešli zástupci všech generací – od těch nejmenších až po ty dříve narozené,“ řekl Jan Motyčka.

„Lidé zaplnili Tyršovy sady prakticky do posledního místečka od prostoru těsně před plátnem až po schody vedoucí na Sukovu třídu,“ prohlásil provozovatel letního kina.
„Příjemným zjištěním byl i fakt, že se projevili jako skuteční milovníci stříbrného plátna, takže během projekce panoval v letním kině naprostý klid! Za to je třeba všem přítomným vyslovit velké poděkování,“ dodal Jan Motyčka.

Opět zcela zdarma

Pro provozovatele tohoto celorepublikově unikátního počinu to byla krásná tečka za divácky hodně atraktivní sezonou, která tradičně nabídla jedinečný mix filmových hitů s řadou umělecky hodnotných, takřka artových snímků, a to opět zcela zdarma!
„I v době ekonomické krize tak měli obyvatelé i návštěvníci Pardubic možnost strávit nádherné filmové léto ve společnosti více než šedesáti pozoruhodných domácích a zahraničních titulů,“ nechal se slyšet provozovatel kina.

Jeho výjimečnost podtrhla také účast reprezentativních filmových delegací, ať už to byl například známý režisér Juraj Herz, který neváhal přerušit své pracovní povinnosti v Německu a osobně podpořil svůj horor T.M.A., či tvůrci snímku Kdopak by se vlka bál? v čele s režisérkou a scenáristkou, kterou byla Maria Procházková.

„Do Tyršových sadů zavítala také letošní držitelka prestižní divadelní ceny Thálie, herečka Petra Hřebíčková, která do Pardubického letního kina přijela představit film Proměny rovnou z festivalu v belgickém Bruselu, nebo také režisér a scenárista filmu Občan Havel přikuluje Jan Novák,“ vyprávěl Jan Motyčka.

„Neobyčejně silný emotivní zážitek nabídla i projekce polského dramatu Katyň, jehož působivost ještě zvýraznila přítomnost dobové techniky a vojáků oděných do stylových uniforem,“ doplnil.
Letošní ročník Pardubického letního kina Pernštejn se zkrátka povedl. „Jsme rádi, že potvrdil svou jedinečnost v celé České republice,“ uzavřel Jan Motyčka.