Červenec se chýlí ke konci a tak mají nejen pardubičtí diváci možnost vidět v sobotu poslední film z červencového programu - Protektora. Promítá se opět od 21:30 hodin v Tyršových sadech a vstupné se neplatí.

V sobotu uvede letní kino nejlepší český film roku

Netradičně pojatý příběh z doby německé okupace získal zaslouženě šest Českých lvů. Snímek natočil Marek Najbrt, který debutoval netradičním filmem Mistři. Jeho nejnovější film Protektor sklidil úspěch za neotřelý a originální přístup v pohledu na notoricky známé téma atentátu na Heydricha. Po formální stránce patří Protektor k tomu nejlepšímu, co se v českém filmu za poslední roky objevilo.

Protektor líčí příběh osudového vztahu dvou lidí, kteří na pozadí válečného dramatu prožívají vlastní drama soukromé. Děj vypráví o skutečných citech, o lásce, která v extrémních dobách může vést až na samou hranici sebedestrukce, a přesto má v sobě sílu a naději. Hrdina si musí položit otázku, co všechno je ochoten zradit pro lásku? Začíná tak riskantní hra o kariéru, cit, lidskou důstojnost a nakonec i o život v temných časech Protektorátu.

V neděli odstartuje srpnový program

V neděli startuje srpnový program, který je nabitý hned několika velmi kvalitními díly světové kinematografie. Příznivci letního kina a především kinematografie se mají opravdu na co těšit. Prvním srpnovým filmem bude francouské kriminální drama nejen z vězeňského prostředí Prorok, jenž bylo letošní rok nominováno na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.