„Jde o netradiční film, který přináší unikátní záběry ze světa moří a oceánů,“ řekl jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Pernštejn Jan Motyčka.
„Je to jeden z nejpozoruhodnějších a nejucelenějších projektů, které kdy byly na poli dokumentů natočeny,“ prozradil Jan Motyčka.

„Tajemství oceánu diváky ponoří do mořských hlubin, provede je od těch nejmělčích korálových útesů až k pustým břehům Antarktidy, od širého otevřeného oceánu až k noční krajině nejhlubších mořských propastí,“ podotkl jeden z provozovatelů letního kina.

„Během 5 let vyslali tvůrci 20 zkušených štábů do více než 200 lokalit a získali tak více než sedm tisíc hodin záznamu, ze kterého byl tento snímek sestaven. Kromě toho se členové štábu potápěli do hloubky cca 4 500 metrů (v ponorce), cestovali do nejextrémnějších polárních krajin a dokonce i narazili na dříve neznámé a bláznivě surrealistické formy života,“ sdělil Jan Motyčka.

„Zavedeme vás do světa, který jste nikdy předtím neviděli, do poslední neprozkoumané oblasti naší planety,“ poznamenal jeden z režisérů snímku Alastair Fothergill.