„Bohužel se po několika minutách promítání spustil obrovský liják, který část publika vyhnal z kina. Ti nejstatečnější, co vydrželi i přes tuto silnou nepřízeň počasí, zaslouží upřímný obdiv,“ sdělil jeden z provozovatelů letního kina Jan Motyčka.

„Věříme, že hned v sobotu, kdy máme na programu nejnovější snímek režiséra Petra Zelenky Karamazovi s Ivanem Trojanem, Davidem Novotným, Igorem Chmelou či Radkem Holubem, už se počasí umoudří a umožní nám tento pozoruhodný titul promítnout divákům opět zcela zdarma. V případě příznivého počasí chceme hned po jeho skončení jako dárek všem příznivcům Pardubického letního kina uvést znovu Oscarem ověnčený film Once. Doufáme, že tentokrát už to bude bez nepříjemné sprchy,“ poznamenal Tomáš Drechsler, druhý z provozovatelů letního kina, kam v předloňském a loňském roce dorazilo přes šedesát tisíc lidí.

„Tuto speciální projekci si můžeme dovolit také díky tomu, že oba tyto mimořádné filmy mají rozumnou délku. Zatímco Karamazovi by měli mít 100 minut, film Once je dokonce ještě o 14 minut kratší,“ informoval náš Deník Jan Motyčka.