„Jsem hrdá na to, že v Pardubicích je nejlepší letní kino na světě,“ napsala na webové stránky Pardubického letního kina Pernštejn divačka Jarča. „Kino je fakt super, jsem ráda, že to je,“ přidala se Nikolka.

„Pardubické letní kino je fenomén,“ přidal se Honza v internetové diskuzi k nejnavštěvovanějšímu prázdninovému kulturnímu projektu v Pardubickém kraji.

„Jsme rádi, že lidí chodí čím dál více,“ konstatoval jeden z provozovatelů Pardubického letního kina Pernštejn Jan Motyčka. „Zatím největším trhákem letošní prázdninové nabídky byl animovaný film Madagaskar 2: Útěk do Afriky,“ poznamenal jeho kolega Tomáš Drechsler a dodal, že aktuální rekord čtvrté sezony je čtyři tisíce diváků na jednu projekci pod širým nebem.

„Potěšilo nás, že na kreslené tituly s českým dabingem chodí početné rodiny s dětmi, a to i přesto, že začínáme vždy až v 21.30 hodin,“ sdělil Tomáš Drechsler, který je přesvědčen o tom, že by na současný rekord mohl klidně zaútočit i třetí díl Doby ledové připravovaný na samotný závěr sezony Pardubického letního kina – pondělí 31. srpna.

A na co se mohou těšit návštěvníci Tyršových sadů dnes od 21.30 hodin? V případě příznivého počasí tu bude zdarma promítnut americký snímek Podivuhodný případ Benjamina Buttona.

„Film vycházející z povídky Francise Scotta Fitzgeralda vypráví o sympatickém padesátníkovi Benjaminu Buttonovi, který je se svým životem spokojený a navíc se nedávno zamiloval do třicátnice Daisy,“ pravil Tomáš Drechsler.

„Hlavní hrdina však místo stárnutí začíná mládnout, což se mu nejdřív líbí, ale postupem času obrátí. Protože prožívat svůj život v opačném směru a mládnout vedle své pozvolna stárnoucí lásky, to není úplně normální,“ pokračoval provozovatel kina.

„Hlavní představitelé Brad Pitt a Cate Blanchettová získali dvě z celkem deseti nominací tohoto filmu na Oscara. Prestižní ocenění ale snímek obdržel pouze za tři technické obory – za masky, výpravu a nejlepší vizuální efekty,“ uzavřel Tomáš Drechsler.