Pořadatelé Pardubického letního kina Pernštejn ale nechtěli publikum o autorský debut jednoho z našich nejzajímavějších mladých tvůrců Jiřího Mádla ochudit a rozhodli se jej uvést v náhradním termínu: bude promítnut v Tyršových sadech zcela zdarma při loučení s prázdninami v pátek večer od 21 hodin.

„Film Pojedeme k moři je zvláštní hned z několika důvodů: není natočen na kameru, ale na digitální zrcadlovku. Původně jej herec Jiří Mádl napsal i režíroval (ač jej původně režírovat nechtěl), a navzdory tomu, že hlavními hrdiny jsou děti, nezadá si co do napínavosti s detektivkami americké provenience. Vše se točí kolem dvou jedenáctiletých kluků a jejich snu, postupně ale dojde k několika překvapivým odhalením, která vyústí v nečekané finále," řekl promotér Pardubického letního kina Jan Motyčka.

Film Pojedeme k moři dostal dnes přednost před původně avizovaným snímkem Vejška. „A to i proto, že už od svého jarního uvedení do kin stačil posbírat několik ocenění na světových festivalech. V Pardubicích bude mít světovou premiéru pod širým nebem," dodal Jan Motyčka.