Sex, drogy a rokenrol. To bylo hlavní téma čtvrtečního večera 
v Pardubickém letním kině, kde byla k vidění exkluzivní projekce pilotního dílu seriálu z produkce televizní společnosti HBO Vinyl.

ZÁBAVNÉ, ALE TAKÉ
NEBEZPEČNÉ OBDOBÍ

Jeden z největších trháků letošní sezony z dílny režiséra Martina Scorseseho vyprávěl o americké hudební scéně v 70. letech minulého století.

„Bylo to zábavné období, ale také nebezpečné," konstatoval vzácný host čtvrteční projekce Peter Free-stone, bývalý osobní tajemník zpěváka skupiny Queen Freddieho Mercuryho.

„Pracovat pro Freddieho bylo naprosto úžasné. Byla to rocková hvězda, ale 
v soukromí šlo o velmi milého a laskavého člověka," prohlásil Peter Freestone, který v letním kině hovořil o době, v níž se Vinyl odehrával. „Byla to velmi zajímavá projekce. Skladby, které ve filmu zněly, znám a vybavuji si i dobu a atmosféru, v níž vznikaly," podotkl osobní tajemník zpěváka slavné formace. Ten 
v Pardubicích prezentoval svou knihu Královská kuchařka Freddieho Mercuryho. Návštěvníci letního kina tak měli jedinečnou možnost ochutnat i delikatesy, na nichž si nejvíce pochutnával lídr kapely Queen.

„Byl to filmový i kulinářský zážitek," potvrdil moderátor slavnostní projekce Roman Víšek, jehož zajímalo, jestli večírky v 70. letech byly skutečně tak divoké, jak se tvrdí. „Některé z nich možná ano, ale Freddie Mercury nikdy nic špatného na veřejnosti nedělal. Policie věděla, že občas bere drogy, ale protože to bylo za zavřenými dveřmi, nechala ho být," dodal Peter Freestone.

„Freddie miloval humor. Vždycky se snažil všechny rozesmát. Jeho kanceláří bylo nahrávací studio. Tam trávil šest měsíců v roce. Byl to perfekcionalista. I když už bylo třeba album nahrané, neustále přemýšlel o tom, jak by se písničky na něm daly ještě vylepšit," umožnil nahlédnout pod pokličku práce slavného umělce.

DO LETNÍHO KINA SE CHCE BRZY VRÁTIT

„Pardubické letní kino, které po celou dobu prázdnin promítá zadarmo zajímavé filmy, mi přijde naprosto mimořádné. Neznám jiné, které by mělo takovou nabídku," přiznal Peter Free-stone. „Kéž bych o něm věděl dříve! Byl bych sem zavítal víckrát. Doufám, že se do Pardubického letního kina vrátím také příští rok," sdělil bývalý Mercuryho osobní tajemník. „Úžasné mi přijde i to, kolik lidí přijíždí do Pardubického letního kina na kole. Všiml jsem si, že jich tu během projekce bylo zaparkováno přes sto," uzavřel Peter Freestone.